Proces wyboru i szycia sukni ślubnej księżniczki – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Proces wyboru i szycia sukni ślubnej księżniczki – odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Marzysz o efektownej sukni ślubnej typu księżniczka, ale nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Pomożemy Ci się przygotować do tego zadania! Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, dotyczące procesu wyboru i szycia kreacji o kroju księżniczki. Do dzieła!

Jak zamówić suknię ślubną księżniczkę?

Sposób składania zamówienia zależy od polityki danego salonu lub pracowni sukien ślubnych. Do tradycyjnego salonu na ogół możesz wejść „z ulicy” – bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty i zapoznać się z dostępnymi modelami. By odwiedzić pracownię krawiecką, zwykle trzeba umówić się na indywidualne spotkanie. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych poszczególnych firm. Warto skontaktować się z wybranymi miejscami telefonicznie lub mailowo i dowiedzieć się, jakie dokładnie są zasady wizyt, przymiarek, składania zamówień itp. Wcześniejszy kontakt pozwoli personelowi zorganizować interesujące Cię modele księżniczek.

Czy można zamówić suknię ślubną księżniczkę przez internet?

Proces wyboru projektu i miarowego szycia sukni ślubnej księżniczki wymaga osobistego zaangażowania i profesjonalnego doradztwa, dlatego pracownie sukien ślubnych raczej nie praktykują sprzedaży online. Oczywiście nie dotyczy to sukienek gotowych, uszytych w standardowych rozmiarach. Często są one projektowane pod kątem łatwego skrócenia czy dopasowania u lokalnej krawcowej. Taką kreację jak najbardziej możesz zamówić przez internet.

Ile w 2024 roku kosztuje suknia ślubna księżniczka?

Ceny sukien ślubnych księżniczek zależą przede wszystkim od siły marki i polityki cenowej danego salonu czy atelier oraz popularności i kraju pochodzenia designera. W mniejszym stopniu cenę kształtują materiały, zdobienia czy pracochłonność szycia miarowego. Ponadto ceny podlegają okresowym zmianom. Warto wiedzieć, że fason księżniczki, z uwagi na wiele warstw materiałów i liczne, wyrafinowane zdobienia, należy do najdroższych. Za suknię ślubną księżniczkę, uszytą na miarę przez popularną, warszawską pracownię DAMA Couture, trzeba zapłacić od ok. 4500 zł do nawet 10 000 zł. Aktualne ceny poszczególnych modeli sprawdzisz na stronie: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne-ksiezniczka.

Jak długo trwa szycie sukni ślubnej księżniczki?

Długość szycia sukni ślubnej księżniczki zależy od różnych czynników, w szczególności od: dostępności materiałów i zdobień, ilości realizowanych w danym okresie zamówień, poziomu skomplikowania wybranego projektu oraz wprowadzonych modyfikacji. Suknia ślubna księżniczka musi być nie tylko starannie odszyta, ale również idealnie dopasowana do sylwetki, dlatego większość pracowni sukni ślubnych rekomenduje zamówienie kreacji na około 9-12 miesięcy przed planowaną datą uroczystości. Sam proces szycia miarowego zajmuje średnio 6 miesięcy, ale mając zapas czasowy, pracownia nie musi się spieszyć, a Ty unikasz codziennego zamartwiania się, czy Twoja kreacja na pewno zostanie ukończona w terminie. Jesteśmy przekonani, że przed ślubem masz wystarczająco dużo powodów do stresu.

Jeśli nie możesz czekać tak długo, skontaktuj się z wybraną pracownią i zapytaj, czy jest szansa przyspieszenia terminu realizacji. Warto zapoznać się z kolekcją sukienek gotowych – dostępnych od ręki i znacznie tańszych od modeli szytych na miarę. To dobre rozwiązanie w przypadku ślubu last minute. Jeśli nawet okaże się, że sukienka w zakupionym rozmiarze nie pasuje idealnie, np. jest za szeroka w talii czy za długa, bez problemu dopasujesz ją u swojej krawcowej.

Kiedy spodziewać się nowych modeli sukni ślubnych księżniczek?

Większość designerów wypuszcza jedną kolekcję rocznie. Nowych modeli w sprzedaży na ogół można spodziewać się jesienią – po ich prezentacji na targach mody ślubnej. Jeśli zależy Ci na sukni ślubnej księżniczce z najnowszej kolekcji, skontaktuj się z pracownią i zapytaj o datę dostępności do przymiarek. Tutaj możesz obejrzeć aktualną kolekcję atelier DAMA Couture pod hasłem The new dawn 2023: https://damacouture.pl/collections/suknie-slubne.

W kreacjach tych najnowsze trendy w modzie ślubnej harmonijnie łączą się z ponadczasowym, klasycznym wzornictwem. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że zamówiona dzisiaj ultramodna księżniczka za kilka czy kilkanaście miesięcy stanie się passé.

Zdjęcie: materiał Partnera

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*